Šv. Agotos duonelės popietė Linkuvos socialinių paslaugų centre

Šv. Agotos dienai paminėti Linkuvos socialinių paslaugų centre buvo kepama duona. Šiam atsakingam darbui buvo sudėta visa senolių išmintis ir patirtis, prisiminti papročiai. Duonos kepimą organizavo užimtumo specialistė Dangirūta Šimkūnienė, kuriai į pagalbą atėjo socialiniai darbuotojai ir gyventojai.

Pirmadienį (vasario 6 d.) duonkubilyje buvo plikomi ruginiai miltai, dedamas raugas, maišoma, kad duonelė būtų baltesnė ir paliekama įrūgti.

Antradienį (vasario 7 d.) sunkus ir atsakingas darbas laukė jaunesnių gyventojų ir socialinių darbuotojų, nes minkant duoną senosios gyventojos dalijo  patarimus, bet minkyti jau neišgalėjo dėl garbaus amžiaus.
 
Trečiadienį (vasario 8 d.) buvo kepama duona. Nors duonelė kepė orkaitėje, bet kai kepalėlis buvo formuojamas ant ližės, apklotos klevo lapais, širdyje visiems  senoliams buvo gera, kad gali prisiminti savo vaikystę. Kepamos duonos kvapo namams užteko visai dienai.

Ketvirtadienį (vasario 9 d.) visi ragavo duoną, gardindami medumi ir arbata. Savarankiško gyvenimo namų padalinio „Spindulys“ gyventoja Emilija Eugenija Jonaitytė į centrą ir jo padalinius atnešė Šv. Agotos duonos, kuri buvo pašventinta vasario 5 d. Linkuvos bažnyčioje ir palinkėjo, kad visi gyventojai ir darbuotojai būtų apsaugoti nuo gaisro ir kitų nelaimių.

Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija

admin Vas 10, 2017 Naujienos