Linkuvos socialinių paslaugų centre parodos „KALĖDINĖ ATVIRUTĖ“ atidarymas

Lapkričio 20 dieną Linkuvos socialinių paslaugų centro naujose užimtumo patalpose buvo atidaryta paroda „KALĖDINĖ ATVIRUTĖ“. Parodos darbų autoriai Savarankiško gyvenimo namų padalinio gyventojai- Angelė Marcinkevičiūtė, Eugenija Emilija Jonaitytė, Irena Ona Žukauskaitė, Aidas Šiburkis, Jonas Bajariūnas, Mindaugas Murnikas, Zenonas Alabavičius. Svarankiško gyvenimo senyvo amžiaus žmonėms gyventojai Alfonsas Damašas, Anatolijus Semionovas, Kazimieras Plukas, Romas Jatulis, kurie nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, neįgalumo, bandė miniatiūrose išreikšti save, kovoti pieštuko, spalvų pagalba su baimėmis, priklausomybėmis ir džiaugtis pasiektu rezultatu. O rezultatas - mažas piešinėlis - tai ne tik kukli, šilta ir nuoširdi rankų darbo dovanėlė, bet ir dalelė savęs, skirta artimiems, gerbiamiems, o gal ir užmirštiems... Tai vilties suvenyras reikšmingiausių metų švenčių proga.

Miniatiūrų turinys - kalėdiniai simboliai - vėjas ir pūga, plikos medžių šakos ir sustingę žolynai, paukščiai bei žvėreliai kaip siekių simboliai ir pelės, nešančios materialius bei dvasinius turtus, žąsys, kalėdinio stalo puošmena, ir religinės relikvijos...

Paroda, Linkuvos socialinių paslaugų centre - tai tik pirmas etapas. Antrame etape atvirukai dalyvaus Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ tradiciniame Kalėdinių piešinių konkurse Vilniuje. Parodos metu susirinkę garbingi svečiai: Linkuvos seniūnė Kazimiera Bacevičienė, Linkuvos parapijos klebonas Edvardas Zeidotas, Pakruojo rajono policijos komisariato atstovai Neringa Pocevičienė, Eligijus Krūminas, Linkuvos gimnazijos mokytoja Daiva Kacilevičienė su moksleive Emilija Pukevičiute, centro direktorė ir padalinių vadovės, socialiniai darbuotojai bei patys kūrybinių darbų autoriai rinko kiekvienam labiausiai patikusius, vertus konkurso atvirukus, siuntimui į respublikinį renginį.

Balsų skyrimas, asmeninės nuomonės pareiškimas sukėlė diskusijas, kurios gimė analizuojant abstrakcijas, išpildytas pagal garsią pasaulyje Pablo Pikasso technologinę eskizavimo eigą. Neįtikėtinai susipynę linijos popieriuje susirinkusiems svečiams pabudino pačius širdingiausius žodžius, skiriamus Linkuvos centro gyventojams, kurie piešdami mėnesio bėgyje visapusiškai pranoko save. Svečiai sveikino kūrėjus, linkėjo tobulinti žadinamus užslėptus gebėjimus, skyrė dovanas. Linkuvos gimnazijos moksleivė Emilija Pukevičiutė autoriams skyrė savo kūrybos dainą. Visus žavėjo Emilijos švelnus balsas ir gitaros muzika.

Kiekvieno dailės užsiėmimų lankytojo du atvirukai bus išsiųsti į Vilnių iki lapkričio 30 dienos. Viliamės, jog kalėdinės atvirutės bus pastebėtos ir, gal būt, nors kai kurios tiražuojamos ...

Dėkoju visiems autoriams, kad patikėjo, jog KARTU MES GALIME...

Dėkoju visiems svečiams, skyrusiems laiko PASIDŽIAUGTI PIRMAIS ŽINGSNIAIS ir PABŪTI KARTU...

Dėkoju Linkuvos centro darbuotojams už PAGALBĄ ir PARAMĄ...

AČIŪ VISIEMS!

Izolda Gaigalaitė - Žagrakalienė
 

admin Lap 22, 2013 Naujienos, Įvykiai