Maisto patiekalų gaminimas/ruošimas - tai menas ir terapija gerai sveikatai, kuri maitina ne tik kūną, bet ir sielą.

Linkuvos socialinių paslaugų centro Savarankiško gyvenimo namų padalinio „Spindulys“ socialinio darbuotojo padėjėjos Rasa, Audronė, Irena, Vita, Vilma ir Ieva kiekvieną dieną skatina ir ugdo gyventojų maisto patiekalų gaminimo įgūdžius, moko gyventojus būti atsakingais ir savarankiškais. Kartu gamindami visi bendrauja, dalinasi savo įgytomis patirtimis, idėjomis, palaiko vienas kitą, tampa vieningi.
Gaminant įvairius maisto patiekalus kartu gyventojai mokosi dirbti komandoje, pasiskirsto darbais ir užduotimis, padeda vieni kitiems. Bendroje virtuvėlėje gyventojai mokėsi kepti picą, bulvių plokštainį, morkų pyragą, bulvinius blynus su mėsa, lietinius blynus su varške, daržovių užkepėlę, trintą moliūgų sriubą, obuolių pyragą ir kitus patiekalus. Gamtoje kepė šašlykus ir dešreles, virė „charčio“ sriubą ant laužo.
Darbuotojai pastebėjo, kad užsiėmimų metu ruošiant maistą gyventojai patiria laimės, džiaugsmo, ramybės jausmus, o laukiami rezultatai, įvertinimas ir padėka gyventojus skatina jaustis pakylėtais, svarbiais ir laimingais.

Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija

admin Spa 09, 2019 Naujienos