Naujas projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“

Pakruojo rajono savivaldybėje Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras birželio 1 dieną pradėjo teikti naują projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ paslaugą – apsaugoto būsto paslaugą.

Šio projekto tikslas – bendruomeninių paslaugų plėtra darbingo amžiaus asmenims, turintiems psichikos/proto negalią. Bendruomeninės paslaugos – tai alternatyva institucinei globai įvairių formų ir rūšių, aukštos kokybės bendruomenėje teikiamos socialinės, sveikatos priežiūros ir kt. paslaugos, kurios užtikrina asmens galimybę gyventi bendruomenėje ir gauti joje specializuotą pagalbą, atitinkančią individualius asmens poreikius bei skatina paslaugos gavėjų savarankiškumą, visapusišką dalyvavimą bendruomenėje ir socialinę įtrauktį.
                
Apsaugoto būsto paslaugų tikslas – sudaryti neįgaliesiems asmenims sąlygas savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą bendruomenėje, su pagalba palaikyti ir plėtoti turimus savarankiško gyvenimo įgūdžius, siekiant visiško jų savarankiškumo. Su socialinio darbuotojo minimalia pagalba palaikomi ir įtvirtinami pageidaujami socialiniai ir kasdienio gyvenimo įgūdžiai suteiks galimybę paslaugas gaunantiems asmenims gerinti savo gyvenimo kokybę, tai sudarys sąlygas gyventi visiškai savarankiškai ir aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir naudotis įvairiausiomis jiems tinkančiomis paslaugomis.
               
Nuo birželio 1 d. Pakruojo mieste apsaugoto būsto paslauga yra teikiama dviems asmenims išnuomotame 3 kambarių bute. Liepos mėnesį paslaugą teikti planuojama  dar dviems asmenims 2 kambarių bute. Apsaugoto būsto paslauga pagal projektą bus teikiama 36 mėn.
               
Šiomis paslaugomis kviečiami naudotis tie suaugę asmenys, kuriems pakanka įgūdžių, kompetencijos ir motyvacijos atlikti savęs apsitarnavimo ar kitokius veiksmus, tačiau dėl turimos negalios, patirto streso, ligos atkryčio šie gebėjimai yra sutrikę, todėl reikalinga nuolatinė stebėsena ir pagalba kasdieniame jų gyvenime.

Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro
vyr. socialinė darbuotoja Astra Vilimienė

admin Bir 17, 2020 Naujienos, Projektai