TAU SENJORŲ SAVANORYSTĖ LINKUVOS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRE

Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras bendradarbiaudamas su Asosiacija ,,Švietimas visiems’’ vykdo projektą ,,Mes-savanoriai’’. Spalio mėnesį visiems Pakruojo rajono bendruomenės nariams, besidomintiems savanoryste vyko mokymai. Kartų dialogas- savanorystė socialinės globos įstaigose’’. Socialinė pedagogė Rita Škriadaitė-Vrubliauskė mokymų metu aiškino, kas yra savanoris, kuo ir kam naudinga savanorystė, supažindino su savanorystės ypatybėmis savanoriaujant socialinės globos institucijose.
Lapkričio mėnesį vyko užsiėmimai su dailės mokytoja Jūrate Sokiene, mokėmės puodelių dekoravimo ir ,,Ebrų‘‘ technikų. Šiuose mokymuose dalyvavo 20 Pakruojo senjorų, kurie buvo pasiryžę su išmoktomis technikomis važiuoti pas Linkuvos socialinių paslaugų centro gyventojus ir juos mokyti šio meno.
Grudžio 10 d. patys drąsiausi, labiausiai savanorytės idėja ,,užsikrėtę‘‘ senjorai iš Švietimo centro Trečiojo amžiaus universiteto vyko į Linkuvos socialinių paslaugų centrą, kur mus šiltai pasitiko užimtumo specialistė Dangirūta Šimkūnienė ir vienuolika centro gyventojų. Savanoriai atsivežė baltus keramikinius puodelius su lėkštutėmis, porcelianui skirtų dažų ir parodė, kaip reikia dekoruoti puodelius. Centro gyventojai labai noriai dirbo prie savo puodelių su lėkštutėmis, ant jų rašė savo vardus ir pavardes, piešė gėles, medžius, maišė dažus ir kūrė savo originalius ir vienetinius darbus. Savanoriai ne tik mokė dekoravimo meno, bet ir nuoširdžiai bendravo su centro gyventojais. Domėjosi apie jų kasdienybę, klausė ar laukia Kalėdų, ar juos aplanko giminaičiai. Visi labai draugiškai šnekučiavomės ir juokavome, keletas valandų pralėkė labai greitai, atsisveikinome, kaip seni draugai. Savanorės moterys įteikė atsivežtas dovanėles, ir taip pat buvo apdovanotos pačių centro gyventojų pagamintomis dovanėlėmis. Tikimės, šis senjorų- savanorių iš Pakruojo TAU apsilankymas Linkuvos SPC buvo pirmas, bet tikrai ne paskutinis.
Nuoširdžiai dėkojame TAU senjorams-savanoriams: Danutei Bagdonavičienei, Genovaitei Laginauskienei, Zinai Juodinienei, Julijonai Pliuskienei ir Antanui Rarivanui.

Pakruojo švietimo centro metodininkė- projekto koordinatorė Greta Jasiūnienė

admin Gru 12, 2019 Naujienos