Vaikų globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimas

Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centras, nuo 2008 m. vykdo vaikų globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo paslaugų organizavimo projektą „Priglausk mane“, kurį finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto lėšomis organizuojami šeimų – norinčių globoti (rūpintis) ar įvaikinti vaikus, įvadiniai ir tęstiniai GIMK mokymai, seminarai, savipagalbos grupės, individualios socialinio darbuotojo, psichologo konsultacijos, vykdoma socialinė globos (rūpybos) ir įvaikinimo reklama.

Pasiryžimas globoti (rūpintis) ar įvaikinti vaiką yra ilgo kelio pradžia. Po šio svarbaus žingsnio seka būsimų globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymai, kada pasitikrinama, ar iš tiesų apsisprendimas priimti į savo šeimą vaiką yra apgalvotas ir atsakingas, kad skubotai pasielgę nenusiviltumėte patys ar nenuviltumėte kito. Mokymus vykdo atestuoti GIMK socialiniai darbuotojai. Vėliau, kai vaikas apsigyvena globėjų (rūpintojų) ar įtėvių šeimoje, susiduriama su realiais iššūkiais ir išbandymais, šeimos turi galimybę dalyvauti tęstinėje globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo programoje GIMK, gauti individualias socialinio darbuotojo, psichologo konsultacijas ir spręsti iškilusias problemas.

Kviečiame sustoti, suklusti ir ramiai pamastyti, pasitarti savo šeimose – galbūt kaip tik Jūs galėtumėte globoti (rūpintis) ar įvaikinti vaiką iš globos namų? Gal, dėl pačių įvairiausių priežasčių, Jūs negalėtumėte globoti (rūpintis) ar įvaikinti, bet pažįstate šeimą, kuri galėtų tai daryti, tik nesiryžta. Pasikalbėkite, padrąsinkite, padėkite šeimai apsispręsti. Jei kyla klausimų ar abejonių, maloniai kviečiame Jus pasidalinti savo mintimis ir kartu paieškoti Jūsų šeimai tinkamo sprendimo.

Skambinkite, rašykite arba tiesiog atvykite adresu:
Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centras
L. Giros 3D
LT-83150, Pakruojis
tel. (8-421) 51110, mob. tel. 8 684 29 115, el. p. ncentras@gmail.com

Globėjų ir įtėvių rengimo programos GIMK
atestuotos socialinės darbuotojos
Ilma Geležėlienė ir Roma Bartkevičiūtė

admin Rug 14, 2016 Naujienos, Projektai